Geleneksel ve yenilikçi yöntemlerin birleşmesiyle
ortaya çıkan bir lezzet:
Nero Meyve Rulosu

   Meyve yemenin sağlıklı olduğunu hepimiz biliriz. İş, meyve yemeye geldiğinde, evimize hevesle aldığımız, özellikle çilek, böğürtlen, ahududu gibi meyvelerin zamanla yenmekten çok, gözümüzün önünde meyveliklerde çürüdüğünü izleriz.
   Peki ne yapmalı?
   Geleneksel yazlık-kışlık erzak hazırlama dönemlerinde, meyve saklama alternatifimiz azdır.
   Çilek mi seviyoruz, reçelini yaparız.
   Peki, hiç şeker kullanmak istemiyorsak?
   Çoğu yöremizde üzüm ve dut gibi meyveleri kaynatıp, nişastayla kıvam vererek kışlık pestil hazırlanır. Ancak kaynatırken meyvelerin tadı ve vitamin değeri kaybolur.
   Nero Meyve Rulosu üreticisi olarak bu duruma yenilikçi bir yaklaşım getirebilir miyiz diye düşündük. Meyvenin lif oranını ve lezzetini artırırken, vitamin değerini koruyarak nasıl daha eğlenceli halde tüketebiliriz diye iki seneyi aşkın denemeler ve saha araştırmaları yaptık.     Bereketli topraklarımızda yetişen meyveleri en doğal halleriyle kıymetli ballarımızla karıştırdık. Lezzetini ve besin değerini baharatlarla artırdık. İçindeki nem oranını azalttık. Başka hiçbir aroma, boya, katkı ve koruyucu madde eklemedik.
   Sonuçta: şekersiz, vegan, sağlıklı ve doğal Nero Meyve Rulosu' nu yaptık.
   Tescilli Nero Meyve Rulosu formumuz çocukların eğlenerek yediği, diyet programlarında öğün yerine geçen, sağlıklı ve dengeli beslenmek isteyenlerin güvenle yiyebileceği vazgeçilmez bir alışkanlık haline geldi.  

Mobirise

Web page was made with Mobirise